Miesto kde sa nápoj mení na umenie.

Čaj je našou vášňou a záľubou. Roky aktívnej práce s týmto nápojom nás neustále presviedčajú, že svet čaju sa nedá ani za celý život obsiahnuť. Tento svet sa skôr podobá umeniu. Preniká do života človeka, mení ho a po rokoch začne človek sám tento svet malým príspevkom obohacovať. Ako vyzerá čajové umenie v našom podaní? Čaj sprevádzame od osobných kontaktov s farmármi, niekedy dokonca zberom a spracovaním, až po poslednú kvapku hotového nápoja vo vašej šálke.

Naše videá

Predajňa

Kamenná predajňa vznikla v roku 2010 ako prirodzený výsledok nášho dlhoročného záujmu o čaj. Počas rokov, čo sa čaju venujeme sa v prostredí Bratislavskej gastronómie výrazne zlepšili podmienky pre špičkové čaje. Preto sa snažíme využiť túto možnosť a dovážať to najlepšie s čím sa na slovenskom trhu môžete stretnúť. V našej predajni si môžete okrem nákupu čajov aj posedieť a k čaju si objednať čerstvý koláč či niečo pod zub. Čajová ponuka je doplnená výberovou kávou, prírodným vínom a remeselným pivom. Okrem bežnej dennej ponuky organizujeme pravidelné degustácie a príležitostné kurzy.

E-shop

V snahe zabezpečiť čo najvyššiu kvalitu a súčasne šírku ponuky dovážaných čajov sme nadviazali úzku spoluprácu s pražským čajovým obchodom Teamountain. Naša spolupráca nie je iba pasívna v zmysle dovozu čajov z Prahy, ale aktívna, teda každoročne cestujeme po Ázii, objavujeme nových zaujímavých farmárov a ich čajmi dopĺňame ponuku našich partnerov z Teamountain. Pre internetový nákup môžete využiť E-shop Teamountain a my ju vybavíme z Bratislavskej predajne. Je tiež možnosť čaje si vyzdvihnúť osobne u nás.

Eshop Teamountain.cz

Poslanie

Svoje poslanie vidíme v ponuke špičkových čajov pochádzajúcich z organických alebo prirodzene vedených fariem z rôznych končín Ázie. Čaje vďaka kolegom z Teamountain a v spolupráci s nimi vozíme priamo od pestovateľov, pričom týchto osobne navštevujeme a preverujeme ich prístup k pestovaniu a spracovaniu čaju. Špecifický záber máme v oblasti zelených a raritných čajov z Japonska, čiernych čajov z Darjeelingu a oolongov z Taiwanu. nájdete u nás však aj slušnú ponuku puerhov, väčšinou z divých čajovníkov, a zaujímavé čaje z rôznych končín sveta. V rámci ponuky a prezentácie nám záleží na transparentnosti a pravdivých informáciách ohľadom pôvodu čaju.

Veľkoobchod

Pre reštaurácie, hotely, kaviarne či iné čajovne ponúkame aj veľkoobchodnú spoluprácu. Radi Vám pomôžeme vytvoriť ponuku špičkových čajov na mieru, poradíme ohľadom servírovania poprípade zaškolíme personál. Každá nová spolupráca je pre nás výzvou, ktorej sa radi zhostíme. Ak máte záujem neváhajte nás kontaktovať na info@literarnacajovna.sk

Pre firmy

Vieme zabezpečiť aj čajový catering na firmených akciách, degustácie či prednášky v rámci healthy days, alebo čajové darčekové balíčky a poukážky podľa Vašich požiadaviek.

Blog

Náš tím

Spoznajte náš tím

Majo

Čaju sa venuje od čias vysokej školy. Svoje prvé profesionálne skúsenosti začal zbierať v roku 2004 ako zamestnanec v českej sieti čajovní. Následne pracoval vo viacerých Bratislavských čajovniach. Stretnutiami a spoluprácou s viacerými čajovými odborníkmi (za zmienku stojí Stéphane Erler z Taiwanu) a cestami za farmármi po Ázii si dopĺňa svoj rozhľad. Viedol množstvo degustácií, a prednášok na slovensku aj v zahraničí. Je členom tímu Teamountain ako nákupca čaju.

Dávid

David pracuje v čajovni od roku 2015. Vďaka svojmu veľkému záujmu o čaj prenikol pomerne rýchlo k bohatým vedomostiam a v súčastnosti vedie naše čajové degustácie. Zúčastňuje sa rôznych čajových udalostí v zahraničí, kde si stále dopĺňa vedomosti a mapuje svet čaju.

Lucka

Lucka sa pridala do tímu pomerne nedávno (2017). Prišla však už s kvalitnými skúsenosťami z gastronómie, ale tiež zo sveta pražských čajovní. V čechách tiež absolvovala čajovú školu.

Kontakt

Telefón

+421 904 54 64 09

Adresa

Grosslingova 49
81109 Bratislava

Otváracie hodiny

Pondelok až Piatok:
10:00 – 22:00
Sobota, Nedeľa a sviatky:
14:00 – 22:00

Email

info@literarnacajovna.sk

Facebook

Mapa